x

  Kalendarz „Melodie w Tle”

  Kalendarz „Melodie w Tle”

  MELODIE W TLE` 21

  MAJ

  • 01. sobota. PRZY-LOTY wiosenne- całe w skowronkach, naturalne i proste rozpoczęcie sezonu w Tle dla Mew

  - Prezentacja AKCJA WODA - Jarmark produktów regionalnych - Pokazy kulinarne: Wędzarnia z mistrzem BOLO, Tradycyjny wypiek sękacza - Rękodzieło - Ognicho do nieba - Koncerty -

  - KONCERTY:

  19:00 „Teatry Dwa”

  Michał Lampard- bard, pieśniarz, gitarzysta & Piotr Juszczuk- perkusista

  1. wielce doborowy. Wieczne bieguny, duchy niespokojne, przemierzyciele własnych dróg. Wykonują utwory liryczne, autorskie, rockowe. Z poezją w Tle, z pierwszoplanową radością bycia pozostają we wspaniałej relacji z publicznością, porywając do tańca.

  21:00 „Madamme”

  Basia Białkowska- wokal & Jakub Kulik- gitara akustyczna & Jędrzej Wołk- pianino, ukulele, wokal & Miłosz Całujek- gitara basowa & Kamil Jeziorski- perkusja, perkusjonalia w odsłonie folk i folk rock.

  - Repertuar autorski. Wrocławski zespół czerpiący z muzyki folkowej i folk rocka. Przystań na chwilę. Wsłuchaj się. Słyszysz? To Madamme. Przyszliśmy, żeby poruszyć w Tobie strunę, o której zapominasz. Żeby przypomnieć Ci o radości, zakochaniu i szczęściu, ale też o żalu, smutku i osamotnieniu. O tym, że emocje są częścią nas.

  madamme.eu

  facebook.com/MadammeBand

  youtube.com/c/MadammeBand

   

  CZERWIEC

  • 03. czwartek. – 05. sobota. PRZY-LOTY letnie- naturalne i proste

  - Prezentacja AKCJA WODA - Jarmark produktów regionalnych - Wędzarnia z mistrzem BOLO w akcji - Pokazy kulinarne - Rękodzieło - Warsztaty artystyczne-

   

  KONCERTY:

  03. czwartek. 20.00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk

  04. piątek. 20:00 „Madamme” (w ramach koncertu zagrają hymn, który skomponowali i napisali o Tle dla Mew!)

  05. sobota. 20.00 „Jabax Society”

  Karol Midel – gitara, vocal & Andrzej Jarniewicz - gitara & Wojtek Sielczak - bass & Zbyszek Deka – perkusja & Rysiek Cymerman- keyboard

  Czyli nietuzinkowi Architekci z Łodzi grają rock n roll, blues, rock lat 80-tych w fenomenalnej odsłonie Erica Claptona, Gary Moorea, Jimmiego Hendrixa, Dżemu, Tadeusza Nalepy, ale też soul…

  • 26. sobota. 20:00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk

  LIPIEC

  • 01. Czwartek. 20:00 Kuba Kęsy

  Finalista programu IDOL, wspaniały talent, świetnie dobrany repertuar, czarujący Gość. Gra najpiękniejsze utwory rockowe, utwory silne, niosące przekaz i kształtujące kolejne pokolenia.

   

  • 03. sobota. 20:00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk
  • 06. wtorek. 20:00 Kuba Kęsy
  • 10. sobota. 20:00 „Huraban”

   

  Hanna Włodarczyk- gitarzystka, której muzyczna wyobraźnia przekracza granice standardów. Usłyszysz tradycję, literackie inspiracje, poezję, powieść, dramat i sztukę wizualną & Fabiana Raban- kontrabasistka, czaruje drżeniem, popłakiwaniami, rykiem, szeptem fletów i trącanych strun. Ona jest muzyką i rytmem, który tłumaczą po mistrzowsku jej palce & Monika Zapaśnik- wokalistka, której głos przebija serca. Jej wokal odnalazł tutaj niszę i nagle nie umiesz już sobie wyobrazić jak jakakolwiek piosenka mogłaby brzmieć bez niej.

   

  - Repertuar autorski. Przekonaj się jaka jest muzyka Huraban. Jak to jest możliwe połączyć rytmy reggae z walcem? Tradycyjny folk, bałkański folk, to tylko uproszczenia…moc ich muzyki polega na niezwykłych aranżacjach, tworzą przestrzeń dźwięku, właściwą orkiestrze. Huraban to świat niezwykłej muzyki, który Cię uwiedzie, uchwyci w sidła i oczaruje.

   

  • 14. środa. 20:00 Adam Zalewski- wokal, gitara elektroakustyczna, instrumenty perkusyjne

   

  - Repertuar autorski. Autor tekstów i muzyki będącej fuzją różnych gatunków - od piosenki autorskiej przez folk, blues i rocka, osadzonych w akustycznym brzmieniu. Jego teksty mówią o życiu, są inspirowane własnymi doświadczeniami oraz obserwacją zdarzeń, które dzieją się obok.

  • 15. czwartek. 20:00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk
  • 16. piątek. 20:00 „Electro Acoustic”

  Magdalena Bahonko- śpiew & Mariusz Wojewoda- instrumenty klawiszowe, perkusyjne & Piotr Frankowski- gitara. I charyzmatyczna podróż w głąb Indie pop, w repertuarze autorskim.

  • 17. sobota. 20:00 „KaWaBAND” Kasia Waraksa z zespołem

  Założyciele Wiatraka Artystycznego, organizatorzy Wietrznych Spotkań, prawdziwi odkrywcy ciszy, mazurskiej głuszy, odważnych scenariuszy i romantycznych trudów, oddaleni o tysiące mil od betonowo- szklanych krajobrazów, pozostają bliżej ziemi.

  Stare piosenki w repertuarze poezji Bolesława Leśmiana, Stanisława Grochowiaka, Jacka Strupiechowskiego, do muzyki Zygmunta Waraksy, Waldka Grackiego i Adama Andryszczyka.

  • 21. środa. 19.00 WARSZTATY bębniarskie „Łubu Dubu”. Michał Szulc

  Wokół ognia, dla każdego, z radości muzykowania, z chęci twórczej realizacji. Wspólnie, etnicznie, w hołdzie dla najstarszych wyrazów ludzkiej kreacji, z wyrazami wdzięczności dla przodków.

  • 22. czwartek. 19.00 WARSZTATY bębniarskie „Łubu Dubu”. Michał Szulc

  20:30 „Madamme”

  • 23. piątek 19.00 WARSZTATY bębniarskie „Łubu Dubu”. Michał Szulc

  20:30 RECITAL Dorota Sowa

  - Repertuar autorski. Osobowość i indywidualność muzyczna. Posiadła rzadką i trudną umiejętność jednoczesnego grania na skrzypcach i śpiewania. Wokalistka, pieśniarka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Laureatka wielu festiwali z nurtu piosenki autorskiej oraz poezji śpiewanej, z elementami folku, muzyki klasycznej i rockowej.

  • 24. sobota. 19.00 WARSZTATY bębniarskie „Łubu Dubu”. Michał Szulc

  20.30 „Madamme”

  • 25. niedziela. 19.00 WARSZTATY bębniarskie „Łubu Dubu”. Michał Szulc
  • 29. czwartek. 20:00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk

  SIERPIEŃ

  • 05. czwartek. 20:00 „Caili”

  Paweł Szymiczek- dudy hiszpańskie, irlandzki flet, wielkie dudy szkockie, głos, gitara & Tomasz Turski- ludowe skrzypce, gitara.

  - Repertuar autorski. Mieszanka ekspresyjnej, tradycyjnej muzyki irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej z kompozycjami współczesnymi utrzymanymi w charakterze etnicznych utworów celtyckich. Melodie ludowe często liczące sobie setki lat, przeplatają się z nowoczesnymi aranżacjami, improwizacją oraz utworami autorskimi.

  • 07. sobota. 20:00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk
  • 11. środa. 19:00 KARAWANA OPOWIEŚCI. Szymon Góralczyk. Opowiadacz.

  Przy ogniu, dla każdego. Mity, baśnie, opowieści, gawędy, ballady z różnych stron świata. Opowiada gestem, głosem, muzyką, słowem, które mają moc kształtowania rzeczywistości.

  • 12. czwartek. 19:00 KARAWANA OPOWIEŚCI. Szymon Góralczyk. Opowiadacz.

  20:30 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk

  • 13. piątek. 19:00 KARAWANA OPOWIEŚCI. Szymon Góralczyk. Opowiadacz.
  • 14. sobota. 19:00 KARAWANA OPOWIEŚCI. Szymon Góralczyk. Opowiadacz.
  • 15. Niedziela. 20:00 Jakub Owczarek- wokal, gitara & Ela Król- wokal, skrzypce

  Piękny, nieszablonowy, żywiołowy duet ze słynnego, uznanego zespołu "Sąsiedzi", a wraz z nimi …. folk, folk morski, muzyka irlandzka, poezja śpiewana, kraina łagodności i muzyka dawna, sięgająca do rodzimego folkloru. Tradycyjnie już, Kuba i Ela przybędą do Tła dla Mew, od strony wody i zacumują swój jacht obok naszych!

  sasiedzifolk.pl

  • 17. wtorek. 20:00 Kuba Kęsy
  • 20. piątek. 20:00 Kuba Kęsy
  • 21. sobota. 20:00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk
  • 26. czwartek. 20:00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk

  WRZESIEŃ

  • 04. sobota. 20:00 „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk
  •  
  •  
  • 24. piątek - 25. sobota. PO-LATO, czyli odlot mew cały w skowronkach i naturalne zakończenie sezonu w Tle dla Mew.

  - Jarmark produktów regionalnych - Pokazy kulinarne - Wędzarnia z mistrzem BOLO w akcji - Rękodzieło - Warsztaty artystyczne-

  KONCERTY:

  - 24. piątek.

  - 25. sobota. „Teatry Dwa” Michał Lampard & Piotr Juszczuk

                 

  Jesteśmy tłem dla mew - gośćmi, nie gospodarzami tego domostwa. Flora i fauna wymościły i zabarwiły te landy, nadały obłe kształty, wypełniły muzyką przestrzenie. Zagłuszanie tego subtelnego dzieła bylejakością w dowolnym wydaniu, uznajemy za błądzenie we mgle nieświadomości.

  Dlatego staramy się nasączać Tło dla Mew spotkaniami kulturalnymi wysokich lotów, koncertami odchodzącymi swym repertuarem od taśmowych szant i siermiężnych przyśpiewek, melodiami niebanalnymi, poezją, bajaniem przy ogniu, sztuką cyrkową, spektaklami teatralnymi, pokazami zapierającymi dech w piersiach, warsztatami, wspólnym gotowaniem, wspólną grą na instrumentach, wspólnym uwalnianiem głosów.

  Tak, nasączyć tło pięknymi aktami, które coś ze sobą niosą, które coś w nas zmieniają, które to zmiany poniesiemy dalej, uwalniając kolejne - oto nasza droga. Bo jesteśmy istotami wyjątkowymi, potrafimy tworzyć kulturę i sztukę, a radość jaką czerpiemy z tej kreacji, może góry przenosić jeśli tylko nas o to poproszą i losy biedaków odmieniać. Po spotkania artystyczne dziś jeszcze niezaplanowane oraz po wszelkie aktualności, zerkaj na naszego Facebook byle nie za długo bo życie wokół płynie....

  "Melodie w Tle" 2021

  Artystów wszelkiej maści zapraszamy do współtworzenia repertuaru "Melodii w Tle" - więcej informacji tutaj.

  do góry strony