x

  Wędzarnia

  Wędzarnia

  W samym środku portu stoi zbudowana przed laty z czerwonej cegły, tradycyjna wędzarnia opalana olchowym drewnem. Nasz mistrz wędzenia, luminarz - "Dymny Wędzarz", kilka razy w tygodniu wstaje o świcie żeby odwiedzić spływających z jezior rybaków, zakupić od nich świeżą rybę, żyjącą dziko w swoim naturalnym środowisku, oczyścić i ułożyć w solance lub po to żeby przygotować dla nas od podstaw swojskie mięsiwa. 

  Potem wiele godzin widowiskowo i kunsztownie wędzi owe specjały w Tle dla Mew, jednocześnie prowadząc pokazy lub warsztaty z wędzenia - dla zainteresowanych gości. W tym czasie z komina unosi się wąska, obłędnie pachnąca olchą, stróżka dymu drzewnego, a ogień strzela iskierkami. Wieczorem jadło jest soczyste i gotowe.

  "Dymny Wędzarz" serwuje:

  • Świeże mazurskie ryby wędzone - Okoń, Sielawa, Sieja, Pstrąg,
  • Swojską kiełbasę, swojskie kabanosy, swojską szynkę, swojski boczek i słoninę.

  Do tego wszystkiego "Dymny Wędzarz" przygotowuje dla naszych gości kociołki na ogniu, idealnie doprawiony domowy smalec, który nazywa "nutellą dzieciństwa", pajdy tradycyjnie wypiekanego chleba, ogórki własnego wyrobu oraz podpiwek, a od wielkiego dzwonu pieczonego na rożnie prosiaka.


  Zamówienia - wyroby wędzone, swojski stół, prosiak: 508 109 586, 691 055 623,
  tlodlamew@gmail.com

  do góry strony